Rehabilitacja

ul. Karbowa 26, 43-300 Bielsko-Biała (budynek Hali Widowiskowo-Sportowej pod Szyndzielnią)

tel. kom.: +48 661 118 888

www.reha-forma.pl

Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8.00-20.00

Celem Naszego Centrum jest zapewnienie Państwu kompleksowej opieki rehabilitacyjnej, opartej na najnowszych światowych standardach w dziedzinie rehabilitacji medycznej i treningu funkcjonalnego. Terapia prowadzona jest według indywidualnie dobranych programów podczas sesji rehabilitacyjnych trwających ok. 90 min. Indywidualny program terapii opracowany wspólnie przez lekarza i fizjoterapeutę, jest gwarancją uzyskania zamierzonych efektów, w możliwie najkrótszym czasie dla danego pacjenta.

Na sesję rehabilitacyjną składa się zespół zabiegów zarówno manualnych jak i przyrządowych, oparty na standardach IFOMT oraz wieloletnim doświadczeniu, optymalnie dobranych dla pacjenta zgodnie z etapami gojenia tkanek, lokalizacji uszkodzonych struktur, stadium choroby, schematu bólowego itp.

Fizjoterapeuci naszej placówki, wykorzystując metody reedukacji nerowowo-mięśniowej, terapii manualnej oraz wielu innych metod, wspomaganych najnowocześniejszą, jedyną w regionie aparaturą do diagnostyki aparatu ruchu, na bieżąco monitorują przebieg i efekty terapii, podnosząc tym samym obiektywność świadczonych usług rehabilitacyjnych.

Prowadzimy rehabilitacje w zakresie:

Ortopedii, Traumatologii i Reumatologii

• Stany po artroskopii kolana, biodra, barku
  • Stany po rekonstrukcjach więzadeł, ścięgien, łąkotek, chrząstek stawowych, (np. więzadeł krzyżowych, ścięgna Achillesa, mikrofrakturacji)
  • Stany po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach
  • Stany po endoprotezoplastyce stawów oraz po osteotomiach korekcyjnych
  • Stany po złamaniach kręgosłupa
  • Zespoły przeciążeniowe, zespoły ciasnot powięziowych (zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenia pierścienia rotatorów)
  • Zmiany o charakterze entezopatycznym (kolano skoczka, kolano biegacza, konflikt rzepkowo-udowy, chondromalacje chrząstki, łokieć tenisisty, łokieć golfisty)
  • Stany po zmianach zwyrodnieniowych stawów kończyn i kręgosłupa

Neurologii

• Stany po operacjach kręgosłupa