Gabinet Kardiologiczny / EKG

Kiedy do kardiologa?

Stresujący tryb życia, niewłaściwa dieta, niedobór snu i wypoczynku oraz niedostateczna aktywność fizyczna – wszystko to przyczynia się do wzrostu zachorowań na wiele różnych przypadłości, w tym na choroby serca. Do tego dochodzą wady wrodzone i nabyte, które – dzięki nieustannemu rozwojowi techniki i medycyny – są dziś wykrywane z dużo większą skutecznością niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy do kardiologa należy się zgłosić, powinny Cię do tego skłonić następujące objawy i problemy zdrowotne:

• nawracający ból, ucisk lub pieczenie w klatce piersiowej;
  • zadyszka, szybkie męczenie się podczas umiarkowanego wysiłku;
  • duszności, omdlenia;
  • obrzęki twarzy i/lub kończyn;
  • odczuwalne zmiany w rytmie serca, np. kołatania.

Profilaktyczne badania serca są zalecane osobom po 40 roku życia. Poradnię kardiologiczną powinny odwiedzić zwłaszcza osoby:

• palące papierosy,
  • z nadwagą,
  • chorujące na cukrzycę,
  • z nadciśnieniem tętniczym,

a także osoby obciążone genetycznie, tzn. ze stwierdzonymi chorobami układu krążenia w najbliższej rodzinie.

Jeśli uważasz, że powinieneś wykonać badania kardiologiczne, umów się na wizytę do kardiologa w naszej przychodni w Bielsku-Białej.

badanie kardiologiczne

Kardiolog – czym się zajmuje?

Specjalista kardiolog to lekarz, który zajmuje się chorobami układu krążenia, czyli serca i naczyń krwionośnych (żył, tętnic, naczyń włosowatych). Opieka kardiologiczna obejmuje zarówno szczegółową diagnostykę, jak i leczenie. Pacjentami kardiologa są nie tylko osoby z chorobami przewlekłymi, ale również takie, które wymagają specjalistycznej pomocy w kardiologicznych stanach nagłych.

Kardiolog w Bielsku-Białej na miejscu przeprowadzi wszystkie niezbędne badania, jak np.:

• EKG spoczynkowe,
  • EKG wysiłkowe,
  • EKG Holter,
  • Holter ciśnieniowy,
  • ECHO serca,
  • USG Doppler - echo serca.

Kardiolog Bielsko – gdzie do kardiologa w Bielsku Białej?

W poradni kardiologicznej Pod Bukami przyjmuje kardiolog w Bielsku. Można u nas wykonać większość badań diagnostycznych z zakresu kardiologii – o konkretne badanie należy pytać w rejestracji. Dysponujemy pomieszczeniem z zapleczem sanitarnym, w którym odpocząć można po badaniu wysiłkowym.

Nasz ośrodek jest doskonale skomunikowany z miastem Bielsko Biała, miejscowościami ościennymi i całym województwem śląskim. W celu umówienia terminu badania należy zgłosić się do rejestracji osobiście, telefonicznie lub wysłać do nas wiadomość e-mail. Jeśli do danego badania potrzebne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta, również zostaniesz o tym poinformowany przez pracowników naszej placówki podczas ustalania terminu wykonania badania.

Aby zarezerwować termin wizyty zalecamy kontakt telefoniczny. W poradni Pod Bukami możesz umówić się na konsultację do lekarzy kardiologów:

• lek. med. Lucyna Dziadzio-Bolek
  • lek. med. Jadwiga Haratyk - specjalista kardiolog,
  • lek. med. Artur Sufryd - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog,
  • lek. med. Tomasz Szatan - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.

Zakres badań jakie wykonuje kardiolog w przychodni Pod Bukami w Bielsku Białej:

• EKG spoczynkowe
  • EKG wysiłkowe
  • EKG Holter
  • Holter ciśnieniowy
  • ECHO serca
  • USG Doppler - echo serca

Sprzęt kardiologiczny:

EKG Holter 24h - Cyfrowe urządzenie rejestracji długotrwałego EKG CardioMem CM3000

Lewa kolumna

Zastosowanie Holtera ciśnieniowego:

• analiza 2, 3 i 12 kanałowa
  • rejestracja nawet do 10 dni
  • ochrona danych nawet po wyjęciu baterii
  • możliwe edytowanie klas QRS
  • automatyczne skanowanie zdarzeń zgodnie z kryteriami ustalonymi przez Użytkownika
  • analizy HRT, HRV, PR, QT, ST, TWA
  • detekcja bezdechu sennego
  • analiza późnych potencjałów
  • bezpieczny transfer danych przez Internet i połączenia sieciowe
  • analiza stymulatora rytmu
  • analiza migotania przedsionków
  • transfer danych na wiele różnych sposobów w tym Bluetooth
Prawa kolumna

Urządzenie posiada znak CE, firma posiada certyfikat jakości ISO. EKG próba wysiłkowa Bieżnia GE Healthcare T-2100 CASE GE Healthcare P2 Series Badanie wykonywane pod nadzorem lekarza i pielęgniarki. Do Państwa dyspozycji przy gabinecie znajduje się pomieszczenie przeznaczone do odpoczynku po badaniu wraz z zapleczem sanitarnym.

Specyfikacja bieżni do EKG wysiłkowego:

•     nowoczesna i bezpieczna bieżnia wysiłkowa
  •     zakres kąta nachylenia 0-25%
  •     dwa tryby zatrzymania
  •     start od 0km/h
  •     dostępny zakres prędkości 0-21,7km/h
  •     bezskokowa zmiana prędkości pasa
  •     maksymalny udźwig powyżej 200kg

Lucyna Dziadzio-Bolek